E mërkurë, 22 Maj, 2024

Më në fund: Pas 14 djemve çifti arrin që të sjellë në jetë një vajzë

- Advertisement1-

Kateri dhe Jay Schwandt janë çifti që kanë sjellë në jetë 15 fëmijë, 14 prej tyre djem. Së fundmi ka ardhur në jetë edhe fëmija i 15, një vajzë.

- Advertisement -

Kateri dhe Jay mirëpritën të enjten e 5 nëntorit vajzën e tyre të parë Maggie Jayne, të lumtur që më në fund familjes iu bashkua një vogëlushe.

Ajo është motra e parë e vëllezërve Tyler, Zach, Dreë, Brandon, Tommy, Vinny, Calvan, Gabe, Wesley, Charlie, Luke, Tucker, Francisco dhe Finley.

- Advertisement -

Familja është pjesë e shfaqjes “14 Outdoorsmen”, i cili ndjek aventurat e tyre në aktivitete të jashtme si gjuetia, peshkimi dhe kampe.

- Advertisement -

“2020 nuk mund të ishte më i çmendur! Ne jemi të bekuar që mirëpresim motrën tonë të vogël, Maggie Jayne. Jemi shumë të lumtur”, u shprehën vëllezërit e vogëlushes së porsalindur.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...