E diel, 19 Maj, 2024

Më 11 nëntor në Ferizaj mbahet festivali “Fëmijët e Gëzuar 2020”

- Advertisement1-

Ditën e  diel me 11 nëntor mbahet edicioni 32 i Festivalit të këngës për fëmijë “Fëmijët e Gëzuar 2020”.

Ky festival mbahet në teatrin e qytetit të Ferizajt.

- Advertisement -

Për shkak të gjendjes me pandeminë festivali do të mbahet pa prezencën e publikut, shkruan “Kids of Kosova”.

“08.11.2020 (e Diele) Mbahet edicioni 32 i Festivalit të këngës për fëmijë”Fëmijët e Gëzuar 2020” .Ora 13.00 në teatrin e qytetit ”Adriana” Ferizaj . (Për shkak të pandemisë do të mbahet pa prezencë të pulikut)”, thuhet në njoftimin e bërë nga “Festivali Fëmijët e Gëzuar” në Facebook.(www.kidsofosova.net)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...