E enjte, 22 Shkurt, 2024

Lindën me kokë të bashkuara, foshnjet kalojnë me sukses operacionin, arrijnë të ndahen nga njëra-tjetra

- Advertisement1-

Dy vajza binjake, që kanë lindur me kokë të bashkuara, kanë kaluar me sukses operacionin për ndarjen e tyre.


Operacioni, është zhvilluar për 12 orë në Qendrën Mjekësore Soroka në Izrael, ndërsa terapitë dhe trajtimet kanë zgjatur disa muaj.

- Advertisement -

Dhjetëra ekspertë janë përfshirë gjatë ndërhyrjes, për të bërë të mundur realizimin me sukses të këtij operacioni të radhë.

“Ata po marrin frymë dhe hanë vetë”, tha Eldad Silberstein, kreu i departamentit të kirurgjisë plastike të Sorokës, për lajmet izraelite Channel 12.

Operacione të kësaj natyre janë vërtetë të rralla. Në të gjithë botën janë realizuar 20 të tilla, shkruan BBC.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...