E premte, 19 Prill, 2024

Lejla Miftari, e lumtur që rikthehet në bankat shkollore

- Advertisement1-

Lejla Miftari, vajza me intelegjencë të lartë sot i është rikthyer bankave shkollore në shollën fillore “Mihail Grameno” në Fushë Kosovë.

Për dallim nga vitet e kaluara, Lejla dhe shokët e shoqet e saj duhet të kenë kujdes më të shtuar.

- Advertisement -

Ajo ka thënë për Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) se sot shumë e lumtur që rifilluan mësimin dhe shpreson që më kurrë mos t’iu ndërpritet.

Mesazhi i plotë i Lejlas dërguar në Kids of Kosova:

Sod u kthyem ne shkoll pas 6 muajsh klasa jon eshte ndar ne dy grupe grupi i pare fillon mesimin prej ores 12 :20 deri ne orë 13:30 kurse ne në grupin e dyt filluam mesimin ne 14:30 deri ne 16:10 mësuesja na tregoj per rregullat qe duhet ti respektojme per distance per mbajtjen e maskave per higjenen me pastaj i bem disa perseritje ne gjuhe amtare ne matematik Isha aq e lumtur qe filluma mesimin me kishe mar malli per mesuese per shoket dhe shoqet per bankat shkollore per zilen qe bie per cdo gje qe ka te bej me shkollen jam aq e emocjonuar se ishe koh e gjat qe skishim hyr ne klas shpresoj dhe shum deshiroj qe kurr më mos tna mderprehet mësimi me respekt Lejla Miftari.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mërgimtari nga Zvicra i dhuron bankat për tre klasa të shkollës “Abdyl Frashëri” në Bogovinë

Mërgimtari nga Zvicra, Ylber Jakupi,i ka dhuruar bankat për tre klasa të shkollës "Abdyl...

Hapat që duhet të ndiqni për të zgjedhur shkollën e duhur për fëmijët tuaj

Nëse jeni në kërkim të një shkolle të re për fëmijën tuaj, është thelbësore...

Eda Karaqa, nxënësja e Probit Acdemy e para në Kosovë në garat kombëtare në Scratch

"Probiti ka qenë një ndihmë shumë e madhe për mua, pasi më ka udhëzuar...

Në shkollën “Naim Frashëri” në Vushtrri mbahet “Garë diturie” me nxënësit e klasave I deri IV, në katër fusha

Shkolla "Naim Frashëri" në Vushtrri ka njoftuar se është mbajtur "Garë diturie" me nxënësit...