E diel, 19 Maj, 2024

Lejla Miftari, 8-vjeçarja me intelegjencë superiore mesazh për fëmijët si të mbrohen nga Covid-19

- Advertisement1-

Pandemia e Covid-19 ka bërë sivjet që edhe nxënësit të mos kenë mundësi me shokëte tyre të lozin si duhet, por në vend të afërsisë me njëri-tjetrin është dashur të mbajnë distancë.

Lejla Miftari, vajza me intelegjencë të lartë e cila ndjek mësimet në shollën fillore “Mihail Grameno” në Fushë Kosovë, në një video për “Kids of Kosova”, ka dhënë mesazhin për moshatarët e saj se si duhet të mbrohen nga coronavirusi.

- Advertisement -

Për më tepër ndiqni videon e Lejlas, dhe sigurisht përmbahuni rekomandimeve që jep ajo:

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...