E hënë, 26 Shkurt, 2024

Le të pinë një filxhan çaj çdo natë para gjumit: Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

- Advertisement1-

Kur bëhet ftohtë jashtë, nuk ka asgjë më të bukur se një pije e nxehtë që do të na mbajë ngrohtë.


Kamomili është një artikull i domosdoshëm i çdo shtëpie, dhe lajmi i mirë është se është shumë i mirë për të vegjlit.

- Advertisement -

Ka efekte shëruese, por në të njëjtën kohë ka një shije shumë të këndshme, të cilën fëmijët do ta duan.

Çaji i kamomilit ka një efekt qetësues, kështu që do të kënaqë të gjithë fëmijët që nuk mund të flenë. Ai relakson dhe qetëson, kështu që rekomandohet në mbrëmje, disa orë para gjumit.

Përveç kësaj, është shumë shërues dhe ka veti anti-inflamatore, kështu që rekomandohet edhe kur fëmijët sëmuren.

- Advertisement -

Mund të ndihmojë gjithashtu në rastet e frymëmarrjes së vështirësuar, bronkit dhe madje edhe kur shfaqen ethe.

Kamomili gjithashtu ka një efekt të dobishëm në stomak. Zbut problemet që kemi, zvogëlon gazrat në stomak, gjithashtu mund të ndihmojë në rastin e zorrëve të fryra ose nervoze, por është gjithashtu i mirë për shëndetin e përgjithshëm të stomakut dhe mëlçisë.

Gjithsesi, fëmijët do ta duan shijen e kamomilit dhe do të kënaqen duke ngrohur stomakun ata do të qetësohen dhe do të shijojnë ngrohtësinë e shtëpisë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...