E martë, 23 Korrik, 2024

Lajm i mirë: Në Gjinekologji asnjë shtatzënë nuk po trajtohet nga Covidi

- Advertisement1-

Klinika e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po i kthehet normalitetit, pas një kohe të gjatë.


Në këtë klinikë tashmë nuk është asnjë paciente e hospitalizuar, kështu ka bërë të ditur për Front Online, Drejtori I Klinikës Gjinekologjike, Jakup Ismajli.

- Advertisement -

“Nuk është asnjë paciente e hospitalizuar në klinikën e Gjinekologjisë tashmë kemi 0 pacientë, që dy ditë nuk ka asnjë rast”, përfundoi ai.

Në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe janë konfirmuar 84 raste të reja me Coronavirus.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...