E diel, 14 Prill, 2024

Lajm i mirë: 19-vjeçarja me Covid sjell në jetë foshnjen e saj

- Advertisement1-

Një 19-vjeçare shtatzënë e prekur nga Covid-19 ka sjellë në jetë foshnjen e saj në spitalin Covid 2, “Shefqet Ndroqi”.


19-vjecarja, e cila kishte 10 ditë në shtëpi me shenja klinike, u detyruar të shtrohej në spitalin “Shefqet Ndroqi” pas rëndimit të gjendjes shëndetësore dhe vështirësisë në frymëmarrje.

- Advertisement -

Pas 3 ditësh e hospitalizuar, mjekët e spitalit “Shefqet Ndroqi” në bashkëpunim me mjekët gjinekologë të maternitetit “Koço Gliozheni” kryen ndërhyrje cezariane për të shpëtuar jëtën e 19-vjeçares dhe foshnjes së parë të saj që i vendosi emrin Noel.

Aktualisht 19-vjeçarja është transportuar në maternitetin ‘Koco Gliozheni’ dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore bashkë me djalin e saj.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...