E mërkurë, 22 Maj, 2024

Lajm i dhimbshëm: Vdes mësimdhënësja Shqipe Zeka nga Gjilani

- Advertisement1-

Shkolla “Selami Hallaçi” në Gjilan ka njoftuar se ka vdekur mësuesja Shqipe Zeka.

Shkolla njofton se mësuesja ka vdekur pas një sëmundje të shkurtë.

- Advertisement -

Njoftimi i shkollës:

Njoftim mortor

Me trishtim të thellë, e njoftoj komunitetin tonë për humbjen e dhimbshme të një anëtare të çmuar të stafit tonë shkollor.

- Advertisement -

Sot, me zemër të rëna, përjetojmë humbjen e mesueses sonë të dashur Shqipe Zeka, e cila u nda nga jeta pas një periudhe të shkurtër sëmundje.

Shqipe Zeka ishte më shumë se një mësuese – ishte një frymëzim për nxënësit dhe kolegët e saj.

Me angazhimin e saj të pashoq, ajo investoi në arsimin dhe zhvillimin e secilit nxënës, duke lënë gjurmë të pakalueshme në zemrat dhe mendjet e tyre.

- Advertisement -

Për të gjithë ata që kanë njohur dhe dashur mësuesen Shqipe, kujtimet e saj të bukura dhe ndikimi pozitiv do të jenë një shkëlqim i përjetshëm në kujtesën tonë.

Shpirti i saj u prehtë në paqe.
Ngushëllime të gjithëve!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

PREKËSE: “E lashë shkollën sepse nuk kisha para ta paguaja”

Banorët e Big Brother VIP Albania 3 po shijojnë ditët e fundit në shtëpinë...

Pensionohet veterania e arsimit në Mitrovicë, Shahë Salihu

Shkolla e mesme e mjekësisë në Mitrovicë, "Dr. Xheladin Deda", ka njoftuar se sot...

Karakteristikat e një personi me IQ më të lartë se mesatarja

Po sikur t’ju themi që shkenca ka vërtetuar pikërisht të kundërtën? Herës tjetër që do...

Behar Abdullahu, arsimtari i Gjeografisë nga Podujeva që nisi punën në arsim para 7 vitesh

Shkolla "Hamit Sejdiu" në Kërpimeh të Podujevës ka prezantuar mësimdhënësin e radhës. Së fundmi ka...