E enjte, 22 Shkurt, 2024

Ky element i shtëpisë mund të rrezikojë jetën e fëmijës tuaj

- Advertisement1-

Një fëmijë gati vdiq deri në momentin kur prindërit e dëgjuan të bërtiste me zë.


Një vajzë katërvjeçare, Crystal Williams ka përfunduar e varur në kordon që bëjnë të mundur hapjen dhe mbylljen e roleteve të vendosura në dritare.

- Advertisement -

Madje babai i saj ka publikuar një fotografi të vajzës për të këshilluar të gjithë prindërit që të kenë kujdes sepse fëmijët mund të përfundojnë ngjashëm.

“Nëse dritaret e juaja kanë një mundësi të tillë për t’u hapur dhe mbyllur atëherë largojeni atë nga vendi ku ka fëmijë”, kishte thënë prindi i fëmijës.

“Vajza jonë u gjet në dritare me kordonin e mbështjellë aq ngushtë për qafe, dhe kishte fat të madh që u gjet shpejtë nga mamaja. Ne mund ta kishim humbur atë,fëmijët do të ngjiten afër dritares pavarësisht sa t’i përpiqesh t’i ndalosh”,kishte vazhduar ai.

- Advertisement -

Gjithashtu sipas The Indepedent, që nga viti 1999 të paktën 31 fëmijë kanë vdekur në Britani të Madhe nga po e njëjta arsye.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...