E premte, 21 Qershor, 2024

‘Kur të them se nuk do t’i tregoj askujt, motra ime nuk llogaritet’: 8 thëniet më të bukura për motrat

- Advertisement1-

Dashuria për motrat është një nga ndjesitë më të bukura që kemi në jetë. Pavarësisht distancës apo kohës që kalojmë me motrat, gjithmonë ekziston një lidhje e veçantë midis motrash.


Janë ndër personat e pakët që mund t’i besosh më sy mbyllur. Dhe më e bukura është se në një marrëdhënie të shëndetshme, motra e kupton motrën vetëm me një shikim, pa folur.

- Advertisement -

Po ju listojmë më poshtë tetë thënie të bukura për motrat. Pse jo, mund t’ia dedikoni dhe ju.

1 .Motrat janë shoqet më të mira në botë.

2. Mos fol për motrën time, mos luaj me mua duke përdorur motrën time. Nëse e bën, do shohësh anën time më të errët.

- Advertisement -

3. Motra ime është personi që më thotë të mos ndryshoj për asgjë dhe për askënd. Ajo më ndihmon të jem vetvetja.

4. Nëse nuk e bezdisni motrën e madhe pa ndonjë arsye të mirë herë pas here, ajo do mendojë se nuk e doni më atë.

5. Motrat funksionojnë si rrjeta sigurie në një botë kaotike, thjesht duke qenë aty për njëra-tjetrën.

- Advertisement -

6. I ëmbël është zëri i motrës në stinën e hidhërimit.

7. Motrat janë lule të ndryshme nga i njëjti kopsht.

8. Kur të them se nuk do t’i them askujt, motra ime nuk llogaritet.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...