E diel, 19 Maj, 2024

“Kur gratë zvicerane nga fshati udhëtojnë” në Shqipëri

- Advertisement1-

Për një javë, Televizioni Zviceran shoqëroi Brigitte dhe Theresia në Shqipërinë e Veriut.

Siç dëshironte rastësia, Saimiri ishte në të njëjtën kohë me klientët në rajon dhe takoi dy gratë rurale zvicerane në oborrin e Kol Gjonit, shkruan albinfo.ch. Saimir Shala udhëheq një kompani që merret me afirmimin e zonave turistike në shqipëri, kryesisht në veri të saj.

- Advertisement -
Të nesërmen ata spontanisht u bashkuan me grupin e alpinizmit. Peisazhi mbresëlënës malor shqiptar shpejt i bëri gratë rurale të harronin ndryshimin e lartësisë 1000 m, përcjell albinfo.ch.

Emisioni i plotë  transmetohet në SRF1.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...