E diel, 14 Prill, 2024

Kujdes kur i flet partnerit në sy të fëmijës!

- Advertisement1-

Fëmija është gjithmonë sy e vesh nga prindërit edhe kur askujt s`ia pret mendja.

Edhe kur është duke luajtur, duke lexuar, në çdo moment është vigjilent nga bisedave të të rriturve dhe sidomos ndaj prindërve.

- Advertisement -

Ndaj mënyra se si çifti komunikon mes njëri-tjetrit jo vetëm formëson fëmijën, por i krijon dhe ankthet apo lehtësirat e të ardhmes.

Pse-në e shpjegon Lira Gjika.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...