E premte, 19 Prill, 2024

Krishtlindje në kohë Covidi – Disa ide si mund të kaloni festat edhe në kohë pandemie

- Advertisement1-

Covid-19 ndryshoi jetën tonë 360 gradë në çdo drejtim. Padyshim që të gjithë e kanë hasur në rrjetet e tyre sociale shprehjen e famshme “Janar, Shkurt….. Karantinë….Dhjetor”, pra jemi në dhjetor dhe festat e fund vitit  po na trokasin.

Ndryshe nga herët e tjera këtë vit nuk mund të festojmë me miqtë tanë apo njerëzit e dashur, kjo për shkak të masave të vendosura nga qeveria.

- Advertisement -

Më poshtë do të gjeni disa ide se si mund të kënaqeni dhe të festoni në këtë periudhë pandemie.

1- Gjueti dhuratash : fshehja e dhuratave në pjesë të ndryshme të shtëpisë, madje dhe në kopësht do të krijojë emocion në gjetjen e tyre

2 – Dilni për një shëtitje me familjen tuaj në ditën e Krishtlindjeve.

- Advertisement -

3- Party virtuale. Dekoroni shtëpinë tuaj në atë lloj mënyre që t’ju krijohet ideja se ndodheni në një lokal.

4- Përgatitja e dhuratave bashkë më fëmijët tuaj.

5- Bëni një “festival” karaoke në shtëpi me familjarët tuaj.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...