E diel, 19 Maj, 2024

Koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess” më 21 dhjetor në Teatrin Kombëtar

- Advertisement1-

Koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess” do të shfaqen për herë të parë në Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Kjo ngjarje do të prezantohet më 21 dhjetor nga ora 12:00, shkruan Kidsofkosova.net.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë:

JOY Dance & Training Studio dhe Studio Baleti NESA më 21 Dhjetor 2020 (e hanë) në ora 12:00, në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës prezantojnë koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess”. Ngjarje kjo e cila shfaqet për herë të parë në Kosovë si rezultat i bashkëpunimit të studiove dhe koreografëve të tyre, në mbështetje të Teatrit Kombëtar të Kosovës.
Mediat ftohen të marrin pjesë në këtë ngjarje.

Kush: JOY Dance & Training Studio dhe Studio Baleti NESA
Çfarë: Shfaqje Baleti JoyNess
Kur: E hanë, 21 Dhjetor 2020, duke filluar në ora 12:00
Ku: Teatri Kombëtar i Kosovës, Prishtinë

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...