E enjte, 22 Shkurt, 2024

Konfirmohet: Viti i ri shkollor nuk fillon deri më 13 shtator

- Advertisement1-

Ende nuk ka një vendim nga Qeveria e Kosovës, por mësimi në shkollat e Kosovës nuk do të fillojë deri më 13 shtator.


Kështu ka bërë të ditur Asociacioni i Komunave të Kosovës përmes një njoftimi për media, kidsofkosova.net.

- Advertisement -

Aty thuhet se para 13 shtatorit do të vlerësohet situata me pandeminë nëse do të ketë shtyrje tjetër apo jo.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësja Lenë Osmani nga Gjilani shpallet pingpongistja më e mirë në Kosovë

Lenë Osmani, pingpongiste gjilanase, e cila është fituese e shumë medaljeve, kupave e mirënjohjeve...

Kurtit i shkojnë për vizitë disa nxënës: I lumtur që po ju shërbej si kryeministër

Mëngjesin e sotëm, mysafirë në Zyrën e Kryeministrit patën rastin të jenë një grup...

Elvire Bushi, zgjedhet mësuesja më e dalluar në shkollën ” Ilaz Thaçi” në Han të Elezit

Elvire Bushi, është zgjedhur mësuesja më e dalluar në shkollën " Ilaz Thaçi" në...

UP kremton Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare

Universiteti i Prishtinës ka kremtuar Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, duke theksuar rëndësinë dhe...