E martë, 21 Maj, 2024

Komuna e Kamenicës subvencionon vajzat për marrjen e patentë shoferit

- Advertisement1-

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, njoftoi rreth një lajmi të mirë për vajzat e komunës së ai udhëheqë.


Me anë të një postimi në Facebook, Kastrati bëri të ditur se që nga muaji i ardhshëm Komuna do të financojë shpenzimet për regjistrim të patentë shoferit për të gjitha vajzat e Kamenicës që i kanë 18 vjeç.

- Advertisement -

Ky është postimi i tij i plotë:

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Inteligjent, lind apo bëhesh? Ja çfarë thotë shkenca

humica e njerëzve e shikojnë trurin si të mistershëm. Ata nuk kanë shumë njohuri...

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...