E hënë, 22 Korrik, 2024

Komisioni Europian publikon foton e kësaj vogëlusheje, por jo rastësisht

- Advertisement1-

Sot është dita Ndërkombëtare e Vajzave dhe Komisioni Europian këtë mëngjes ka postuar foton e kësaj vogëluesheje që mban flamurin e Bashkimit Europian në dorë.

Mesazhi është për një të ardhme më të mirë për vajzat kudo në botë, dhe gjithçka tjetër që lidhet me to.

- Advertisement -

Si mund të arrihet kjo? Komisioni publikon tre pika kryesore se si duhet të jetë e ardhmja:

-Liria nga ngacmimet, diskriminimet dhe dhuna me bazë gjinore.

-Mundësitë: Të barabarta për vajzat dhe gratë, në shkollë, në punë dhe në çdo aspekt të jetës. Ato meritojnë të lulëzojnë!

-Mundësia për të udhëhequr dhe barazia me gjininë tjetër kudo dhe kurdo që merren vendime të rëndësishme.

Po ti ke një dedikim për vajzën tënde sot në ditën e tyre? Na e trego në Tiranapost.al.

Komisioni Europian publikon foton e kësaj vogëlusheje, por jo

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...