E martë, 21 Maj, 2024

Kjo modele 2-vjeçare me aftësi të veçanta do t’iu zbukurojë ditën…

- Advertisement1-

Një 2-vjeçare me aftësi të veçanta në Kanada, është bërë një modele mode për fëmijë.

Eleanor Manton, do të shfaqet në katalogun e vjeshtë-dimrit 2020 të firmës së veshjeve për fëmijë “JoJo Maman Bebe”.

- Advertisement -

Në lidhje me këtë arritje të vajzës, ka reaguar nëna e saj, Helen, e cila e quan të gjithë këtë si gjithçka mbresëlënëse.

“Kur pashë imazhet e para fillova të ndihesha krenare për time bijë. Mora një email nga “JoJo” dhe më thanë nëse do të doja që vajza ime të ishte imazhi i tyre në fushatën e vjeshtë-dimrit 2020. Unë isha pak e hutuar, gjithashtu e mbushur me gëzim, e gjitha kjo m’u duk e mahnitshme. Disa ditë më vonë në shtëpi mbërritën disa veshje shumë të bukura të firmës dhe ne nisëm fotografitë”, u shpreh nëna.

Më tej ajo shtoi:

- Advertisement -

“Në fakt fëmijët apo dhe personat me aftësi të veçanta në tërësi, duhet të përfshihen më shumë në mediat kryesore. Sa më shumë njerëz si Eleonora ime në modë e më gjerë, aq më mirë do të jetë”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...