E diel, 19 Maj, 2024

Kjo mama imitoi vajzën e saj 2-vjeçare për një ditë dhe reagimet e saj janë të adhurueshme

- Advertisement1-

Gracie Herman, vetëm 2 vjeç, është drejt rrugës së të qenit një youtuber e suksesshme, falë nënës së saj, e cila publikon herë pas here video të së bijës, me sfida dhe lojëra të ndryshme.

Kanali në YouTube quhet “Amy and Gracie” dhe videot e tyre kanë disa klikime, por së fundmi, “eksperimenti” i ri i Amy-t u bë viral.

- Advertisement -

Ajo sillet si e bija për një ditë dhe pret reagimet e saj, që janë të adhurueshme.

Reagimet kaq të qeta të fëmijës janë edhe pasojë e prindërimit të mirë të çiftit Herman. Fëmijët që foshnje, kanë një aftësi të lindur për të imituar, që është e njëjtë në çdo kulturë. Kopjimi i veprimeve të thjeshta, si nxjerrja e gjuhës jashtë apo sjellje të tjera, vjen nga e njëjta pjesë e trurit që lejon fëmijët e vegjël të zhvillojnë empati. Imitimi i njerëzve përreth është një lloj i të mësuarit social tek bebet dhe fëmijët. Prandaj, ndërkohë që Amy po sillet si e bija, edhe vajza e vogël po sillet, pa e kuptuar, si mamaja e saj.

Për versionin e gjatë të “eksperimentit”, shihni videon në YouTube:

- Advertisement -

Për realizimin e këtij artikulli u përdorën pjesërisht materiale nga UCY AC

 

 

View this post on Instagram

 

This two-year-old had some sweet motherly reactions to her mom’s tantrums. ?

A post shared by People Magazine (@people) on

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...