E enjte, 22 Shkurt, 2024

“Kjo është nusja jote”, babai e shet vajzën 9-vjeçare te një 55-vjeçar

- Advertisement1-

Një baba afgan, i cili u detyrua që të shiste vajzën e tij 9-vjeçare te një burrë 55-vjeçar, ju lut blerësit që të mos e rrihte.


Sipas CNN, Abdul Malik po qante kur shiti fëmijën te burri dhe i tha këto fjalë: “Kjo është nusja jote. Të lutem, kujdesu për të. Të lutem, mos e rrih”.

- Advertisement -

Familja e vajzës shprehet se nuk kishte zgjidhje tjetër, pasi nuk kanë të ardhura për të blerë ushqime.

Ndërkohë që CNN raporton se një familje tjetër do të shesë ditët e ardhshme vajzat 9 dhe 4-vjeçare për të mbijetuar në Afganistanin që ka hyrë në një krizë të rëndë humanitare.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...