E enjte, 22 Shkurt, 2024

Pamje me video: Kjo është mësuesja më e veçantë, shikoni si i motivon nxënësit e saj

- Advertisement1-

Një tjetër mësuese është bërë virale me postimin e saj të një video e cila ka kryer një shtrëngim duarsh të personalizuar me nxënësit e saj në një shkollë Kansas.


Jerusha Willenborg, filloi të mësonte një shtrëngim duarsh të veçantë për secilin nga 20 nxënësit e saj në Mueller Elementary School.

- Advertisement -

 

Për Willenborgun, duke bërë shtrëngimet e duarve dytësore unike i jep asaj një shans për të ndarë me nxënësit e saj se ajo ende kujdeset.

“Fëmijët nuk bëjnë gjithmonë zgjedhje të mira”, shtoi ajo.

- Advertisement -

“Ata janë fëmijë të mahnitshëm, por ju e dini, ata janë fëmijë. Në fund të ditës, ata më japin shtrëngimin e dorës, nëse kanë një ditë të mirë apo jo, ata largohen atë ditë duke e ditur se unë ende kujdesem për to”, tha mësuesja.

Nxënësit e saj kanë filluar të bëjnë shtrëngimet e tyre të dorës, ku secili ka lëvizjen e vet të veçantë.

Video tregon se disa nga shtrëngimet e dorës përbëhen nga përqafime, ndërsa të tjerë përfshijnë duartrokitje të ndërlikuara.

- Advertisement -

Disa madje përfshijnë lëvizjet e valleve, me përplasjen e rastësishme të hip hop.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësja nga Gjilani emocionon veteranët e UÇK-së me letrën që i shkruan ku çmohet vepra e tyre

Nxënësja e klasës së 9-të emocionon veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gjilan...

Mërgimtari nga Kërçova ndan 25 bursa ne mbështetje të nxënësve dhe studentëve

🎓🌟 Mbështetje për edukim, inspirim dhe punë për të ardhmen! 🌟🎓 Pronari i Swiss Ranch,...

“Pse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen?”, e pyeti studenti… Mësuesi i jep përgjigjen e jetës!

Një student e pyeti Profesorin e tij, “Pse njerëzit shpesh martohen me një person...

Nxënësja Lenë Osmani nga Gjilani shpallet pingpongistja më e mirë në Kosovë

Lenë Osmani, pingpongiste gjilanase, e cila është fituese e shumë medaljeve, kupave e mirënjohjeve...