E diel, 21 Prill, 2024

Kjo është koha e duhur për të zbuluar nëse jeni shtatzënë apo jo

- Advertisement1-

Për shumë gra, vendimi për të bërë një test shtatzënie mund të jetë paksa stresuese, por edhe emocionuese.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të bëni testin në kohën e duhur për të maksimizuar shanset tuaja për të marrë një përgjigjje shkruan VeryËellFamily, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Koha më e mirë dhe e përshtatshme për të bërë një test shtatzënie është pas përfundimit të ciklit tuaj të fundit.Kjo do t’ju ndihmojë të shmangni përgjigjjet negative shumë të hershme.

Nëse ciklet tuaja janë të parregullta ose nuk mund t’i përcaktoni, mos u testoni derisa të keni kaluar ciklin tuaj.Shembull, nëse cikli juaj varion nga 30 deri në 36 ditë, koha më e mirë për të bërë testin do të jetë dita 37 ose më vonë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...