E hënë, 22 Korrik, 2024

Këto janë trendet e bukurisë për vitin 2021

- Advertisement1-

Bukuria gjithashtu dhe mbi të gjitha fillon nga brenda.


“Më pak” do të thotë “më shumë dhe bukuri e pastër”

- Advertisement -

Në vitin 2020, midis bllokimeve dhe maskave, konsumatorët ndryshuan zakonet, duke u përqëndruar në cilësinë e produkteve të zgjedhura sesa te sasia, shkruan “IconStyle”.

Për këtë arsye, 2021 do t’i kushtohet bukurisë së pastër, së qëndrueshme dhe më të ndërgjegjshme, duke respektuar personin dhe planetin, transmeton lajmi.net.

Personalizimi

Vëmendja më e madhe ndaj produkteve të blera shoqërohet nga një kërkim i vazhdueshëm për një “përvojë bukurie” reale të përshtatur posaçërisht për individin.

Në këtë këndvështrim, do të ketë, gjithashtu, një rritje të produkteve pa gjini, të cilat shpesh mungojnë në kanalet tradicionale të shitjeve.

Qasja holistike ndaj bukurisë

- Advertisement -rrrrrrr

Në vitet e fundit, në shoqërinë tonë është shfaqur një ide që do të forcohet më tej në 2021, me bashkëpunimin e periudhës së veçantë që po përjetojmë: bukuria gjithashtu dhe mbi të gjitha fillon nga brenda.

Pra, në 2021, do të ketë një rritje në treg të produkteve që përmbajnë përbërës aktivë natyrorë qetësues dhe ato që promovojnë bukurinë “nga brenda”.

Produkte rezistente ndaj maskës

Pandemia gjatë vitit 2020 rriti nevojat për sa i përket bukurisë dhe përbërjes, me konsumatorët që po favorizojnë produktet kushtuar syve: një trend që do të vazhdojë edhe në 2021.

Bukuria sipas Koresë, Skandinavisë dhe Japonisë

Në muajt e fundit, njerëzit kanë bërë më pak makijazh, duke i kushtuar më shumë kohë dhe më shumë vëmendje kujdesit për lëkurën. Këto zakone të reja janë shoqëruar nga modelet e reja ndërkombëtare dhe do të jenë protagonistët e vërtetë të stileve të vitit 2021.

Nga njëra anë, bukuria koreane, plot risi në kujdesin e lëkurës.

Nga ana tjetër, ndikimet nga Skandinavia dhe Japonia, të cilat përqendrohen në pamje më minimale dhe më të pastra.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...