E mërkurë, 22 Maj, 2024

Këto janë pyetjet e zakonshme që mund t’i dëgjoni gjatë shtatzënisë

- Advertisement1-

Përgjatë nëntë muajve të shtatzënisë, gratë shtatzëna do të përjetojnë emocione, gëzime e momente të veçanta.


Së bashku me këto të mira, shpesh gratë shtatzëna rrethohen edhe nga pyetjet e zakonshme që në disa raste mund të jenë të padëshiruara shkruan BellyBelly, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

Ndër pyetjet më të shpeshta janë:

-Data e lindjes: Shumë foshnje (3-5% e tyre) lindin në kohën fikse, kurse shumica e lindjeve realizohen në data të ndryshme nga ajo e planifikuar

-Gjinia e foshnjes: Kjo pyetje po që do ishte e mirëseardhur në kohën e duhur.

- Advertisement -

-Emri i foshnjes: Rreth kësaj pyetje shumë prindër refuzojnë të përgjigjjen deri në momentin e lindjes së foshnjes.

-Prekja e barkut: Varësisht nga gjendja emocionale, disa gra shtatzëna e mirëpresin këtë pyetje e në shumë raste ato nuk ndihen mirë rreth kësaj çështje.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...