E hënë, 26 Shkurt, 2024

Këto janë 4 shenjat më gjumashe të horoskopit

- Advertisement1-

Flejnë edhe “në gura”!

Peshqit

- Advertisement -

Për Peshqit gjumi është mënyrë shumë e mirë për t’u përballuar me emocionet e tyre. Me pak fjalë, janë gjumashë emocionalë. Ata pëlqejnë të flenë kur janë të lumtur, të trishtuar, të pa frymëzuar dhe kjo ndikon pozitivisht në humorin e tyre. Gjumi është shumë i rëndësishëm në rutinën e tyre të përditshme dhe në mëngjes janë gjithmonë me vonesë.

Dashi

Ata janë persona të cilët kanë nevojë për gjumë, sidomos përpara ngjarjeve apo festave në të cilat marrin pjesë. Dremitja i ndihmon të duken të freskët dhe energjikë deri në mbrëmje. Kështu që, kur kanë ndonjë aktivitet të rëndësishëm për të bërë, njerëzit nën këtë shenjë Horoskopi, marrin një sy gjumë përpara.

- Advertisement -

Demi

Që të jenë produktivë, gjumi i drekës është shumë i rëndësishëm për njerëzit e kësaj shenje të Horoskopit. Sidoqoftë, ky gjum është gjithmonë i përfshirë në axhendën e tyre ditore.

Shigjetari

- Advertisement -

Si njerëz që i duan shumë aventurat dhe pëlqejnë udhëtimet, është e natyrshme që Shigjetarët kanë nevojë për shumë gjumë. Përmes gjumit, ata zëvendësojnë lodhjen e tyre duke qenë se lëvizin gjithmonë nga një zonë te tjetra. Ndërsa 8 shenjave të tjera të Horoskopit, gjumi i’u duket humbje kohe.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...