E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Këtë që bëri Emina Cunmulaj sot me vajzat duhet ta bëjë çdo prind tjetër dhe të gjithë janë në paqe

- Advertisement1-

Emina Cunmulaj para pak ditësh solli në jetë fëmijën e saj të tretë, një djalë.


E mes gjithë rrëmujës që ka në shtëpi me përgjegjësi të reja dhe kujdesin ndaj të voglit, dy vajzat e saj më të rritura janë kujdesur që t’i shtojnë punën mamit me rrëmujën në dhomën e tyre.

- Advertisement -

Se çfarë bëri Emina në këtë situatë, na e tregoi të gjithëve në ‘Instagram’.

Me një foto ku si fillim tregon dhomën, ish-modelja ka treguar se i ka bindur vajzat ta pastrojnë vetë rrëmujën.

- Advertisement -

Sipas studimeve, të mësosh fëmijët të pastrojnë atë rrëmujë që bëjnë vetë, i ndihmon ata të mendojnë pak më tepër para se ta përsërisin si veprim, pasi në konceptin e tyre, pastrimi merr nga koha e lojës që mund të bënin. Por jo vetëm kaq. Ky detaj kaq i vogël nxit tek fëmijët sensin e kujdesit për veten pa pritur nga të tjerët. Kështu me kaq pak punë, prindi shmang rrëmujën, por edhe i mëson fëmijës që të jetë i pavarur dhe të marrë parasysh pasojat e çdo veprimi.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...