E martë, 23 Korrik, 2024

Këta fëmijë patën fatin të kenë mësuese Rihanna-n

- Advertisement1-

Rihanna ka udhëtuar drejt Malawi-së me organizantën e saj kundër varfërisë për të parë vështirësitë që fëmijët dhe mësuesit e shkollës hasin.

Në një video të postuar në “Youtube”, Rihanna shihet teksa iu mëson fëmijëve matematikë duke kënduar.

- Advertisement -

“Dua shumë që ata të mësojnë me një vijë melodike”, ka thënë Rihanna. “Kjo është gjëja që pëlqej më shumë pasi fëmijët e mësojnë shumë shpejtë melodinë. Kështu që nëse e përdorni këtë si një mënyrë për të mësuar më mirë, mendoj se do të jetë një gjë e mrekullueshme”, shprehet Rihanna.

Sa fëmijë me fat, ky shanc të vjen vetëm një herë në jetë…

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Dënohet me burgim me kusht drejtori i shkollës në Suharekë që përjashtoi arsimtaren me shami

Liman Bytyçi, ish-drejtor i shkollës fillore të mesme të ulët “Flamuri i Arbërit” në...

Nxënësja nga Gjilani, Vesa Xhymshiti, fiton medalje të artë edhe në Holandë

Nxënësja nga Gjilani, Vesa Xhymshiti, na ka bërë sërish krenarë, shkruan AlbanianEducation.net. Ajo ka fituar...

Nxënësja Aulona Demolli nga Gjilani fiton dy medalje në Holandë

Aulona Demolli nga Gjilani krahas rezultateve të shumta në gara vendore dhe regjionale, tani...

Fiqiri Çifliku: Që lëvizjet paralele me detyrim të mos kthehen në “makth” për mësuesit dhe drejtuesit

“Shteti ka përgjegjësi për çdo mësues që preket nga lëvizjet paralele me detyrim. Mjafton...