E martë, 16 Prill, 2024

Këpucari rumun prodhon çizme anticovid-19 me madhësi 75

- Advertisement1-

Këpucari rumun, i cili gjatë valës së parë të epidemisë së coronavirusit bëri këpucë të mëdha që sigurojnë mbajtjen e distancës së përcaktuar midis njerëzve, ka nisur një linjë të re dimri – madhësia e çizmeve

Punëtorinë e këpucëve e ka në qytetin Cluj të Transilvanisë, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Pos porosive të rregullta, ai thotë që ka marrë edhe porosi nga këngëtarët, ndër të cilët janë edhe grupi amerikan i rokut dhe ansambli belg i valleve, por edhe nga njerëzit me shputa të mëdha.

– Kam marrë shumë porosi nga njerëzit të cilët kanë shputa të mëdha. Kanë konkluduar që nëse mund të prodhoj numrin 75, mund të prodhoj edhe numrin 50 – thotë Lup.

- Advertisement -

Një palë çizme shiten me çmim rreth 150 eurosh.

– Çizmet kanë astar lëkure dhe sholla të trasha – ka thënë ai, duke shtuar që për këto çizme shpenzon tre fish më shumë lëkurë se për çizme të zakonshme”. /Telegrafi/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...