E hënë, 26 Shkurt, 2024

Këngëtarja shqiptare tregon se pse la Zvicrën për Kosovën: Profesioni im e kërkoi që të isha më shumë këtu

- Advertisement1-

Këngëtarja e njohur shqiptare, Teuta Selimi, kaqenë e ftuar së fundmi në një nga kronikat e emisionit “Prive”.


Ajo ka rrëfyer pesë nga datat më të rëndësishme në jetën e saj, që përfshijnë kryesisht momente të rëndësishme në jetën dhe karrierën e saj.

- Advertisement -

Ndër të tjerash, këngëtarja e hitit “Çka po dojm” ka theksuar korrikun e këtij viti si një prej periudhave më të veçanta të jetës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Teuta Selimi (@teutaselimi__)

Kjo pasi sivjet ajo dhe bashkëshorti i saj, Patrioti, vendosën që të lënë përfundimisht Zvicrën dhe të kthehen në Kosovë për të jetuar.

- Advertisement -

Teuta thotë se arsyet për t’u kthyer ishin të shumta, duke nisur nga mungesa e familjes, shoqërisë por edhe kërkesat që profesioni i saj ka.

“Si shtet nuk mund të thuash një fjalë të keqe për Zvicrën, mirë na kanë pritur, mirë kemi kaluar – është për një mend një shtet ideal për të jetuar. Por mua kjo më ka munguar kjo që the më herët: spontaniteti, shoqëria, familja. Pastaj edhe profesioni im e ka kërkuar më shumë që të jem unë këtu. Të them të drejtën edhe kam qenë e lodhur duke u endur”, ka thënë Selimi.

Familja e Teutës dhe Patriotit është ndër të rrallat që jep shembullin e mirë të rikthimit në atdhe, edhe pas një jetese të gjatë në një shtet me kushte më të përshtatshme për jetesë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...