E premte, 19 Prill, 2024

Kënga e preferuar e bebit tënd mposht ‘Despacito’

- Advertisement1-

Fiksimi jonë  i vjetër “Despacito”, i cili u lançua në vitin 2017, ka mbajtur për tre vite me radhë fronin si kënga më e klikuar në Youtube.

Ky projekt latin dhe super ritmik ka arritur 7 miliard klikime, por duket se tashmë ka ardhur koha të humbasë fronin.

- Advertisement -

Një tjetër këngë po bën namin dhe e dimë që s’ka mbetur njeri pa e dëgjuar!

“Baby Shark” ka tashmë 7 miliard klikime në Youtube dhe është “himni” i ri i Youtube-it!

“Baby Shark” është kënga e preferuare fëmijëve në mbarë botën.

- Advertisement -

Krijuesi i saj origjinal mbetet i panjohur pasi është një ninullë nga e kaluara, megjithatë suksesi i madh u regjistrua me ndihmën e 10-vjeçares Hope Segoine.

Në 2019, Pinkfong u mor me një proces gjyqësor të ngritur nga kompozitori për fëmijë Jonathan Wright, i cili pretendoi të kishte shkruar një version të ngjashëm që nga viti 2011 për të cilin ai ka të drejtat e autorit.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...