E hënë, 15 Korrik, 2024

Ju e keni në dorë të ndryshoni formën e kokës së foshnjës

- Advertisement1-

Formimi i kokës është një praktikë e lashtë që kryhet ndaj një foshnje përmes masazhit të butë nga nëna, babai ose dikush që e mban fëmijën.


Po është e vërtetë, një prind mund të ndryshojë formën e kokës së foshnjës nga mënyra sesi e përkëdhel atë teksa e mban në krahët e tij.

- Advertisement -

Kështu, ndërsa mbani një fëmijë në krahët tuaj, me duar zbutni butësisht ballin e një fëmije duke e masazhuar në një mënyrë rrethore për të inkurajuar zonat e buta të kafkës për t’u bërë të rrumbullakëta.

Më poshtë mund të shihni një video dhe të mësoni:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...