E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Jo tamam si në përralla, adoleshentja tregon anët negative të jetesës në kështjellë

- Advertisement1-

Një vajzë e re italiane, familja e së cilës jeton në një kështjellë të vjetër në Itali, është bërë e famshme në TikTok duke postuar video ku tregon se si është të jetosh në të vërtetë në kështjellë.


19-vjeçarja Ludovica Sannazzaro është rritur në Kështjellën Sannazzaro, që daton në shekullin XXII, pranë Monferratos, në rajonin e Piemontes.

- Advertisement -

E reja, e cila studion arte në Nju Jork, është detyruar që të kthehet në shtëpinë e saj gjatë karantinës dhe nisi të bënte video për TikTok, ku tregonte përditshmërinë në kështjellën 900-vjeçare, ku kanë banuar 28 breza të familjes Sannazzaro.

Kështjella ka 45 dhoma dhe 15 dhoma gjumi, të mobiluara me stilin e shekullit XVIII dhe XIX.

Për “Insider”, Ludovica shprehet: “Kur isha e vogël, shihja filmat Disney me princesha dhe doja të isha si ato. Nuk e kuptoja që në fakt jetoja në vende të ngjashme me ato.

- Advertisement -

Të gjithë duan të kenë një kështjellë, derisa e kuptojnë që interneti nuk kap, është gjithmonë shumë ftohtë, do shumë kohë për të bërë punët dhe nëse kërkon të marrësh diçka te dhoma tjetër, duhet të ecësh shumë”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...