E enjte, 20 Qershor, 2024

“Ishte nxënës shembullor”, 17 vjeçari i vrarë në Deçan po kthehej nga shkolla kur u qëllua në autobus

- Advertisement1-

Tre persona kanë vdekur pas një sulmi mbi një autobus me nxënës në fshatin Gllogjan të Deçanit.


Shoferi i autobusit dhe dy nxënës kanë mbetur të vdekur nga ky sulm.

- Advertisement -

Koordinatori i shkollës “Kadri Kusari” në Gjakovë, Arben Sufaj ku vijonte mësimet nxënësi i vrarë i moshës 17 vjeçare ka thënë se ai ka qenë nxënës shembullor.

“Përshëndetje nxënësi L.H ishte nxënës shembullor i shkollës së mesme “Kadri Kusari” në Gjakovë. Po ju shkruan koordinatori i Shkollës Arben Sufaj. Na ka prek ky lajm pa masë neve si staf i shkollës pasi ka qenë nxënës i urtë e shembull për neve si staf.”, ka shkruar ai raporton Gazeta Online Reporteri.net.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Pensionohet mësuesja Fahrije Rugova nga Prishtina

Është pensionuar mësuesja Fahrije Rugova. Njoftimin e ka dhënë shkolla "Xhemajl Mustafa" në Prishtinë,...

Mësuesja Mimoza Rexhvelaj: Njoh zv.drejtoreshë shkolle që tre vjet nga punësimi s’ka bërë një orë pune arsimore

Të fundit në botë thonë gojët e liga, posi posi ashtu ë? 🤯E lexove...

Këshilli i Prindërve kërkon që të premten të përfundojë viti shkollor, shkak temperaturat e larta

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka kërkuar që procesi mësimor të përfundojë gjatë ditës...

Nga Faton Ismajli: Vetëlëndimi i 20 nxënësve nga sfida e TikToku-ut dhe edukimi për mediat

Edukimi medial si lëndë obligative është zgjidhja më e mirë nga rreziku me të...