E mërkurë, 22 Maj, 2024

Interesante: Gruaja japoneze që nuk i ka prerë flokët qe 15 vite / VIDEO

- Advertisement1-

Një grua japoneze ka kaluar 15 vite duke rritur flokët dhe gjatësia e tyre është 177cm.


Modelja Rin Kambe nga Tokio e cilëson veten si “Rapunzel” i Japonisë dhe vendimi i saj për të rritur flokët ka ardhur prej një arsye shumë të fortë.

- Advertisement -

Kur ishte fëmijë, ajo nuk u lejua kurrë të kishte flokë të gjatë si fëmijë, sepse ishte në ekipin e futbollit të vajzave dhe duhej t’i mbante të shkurtra. Por kur Rin u bë 20 vjeçe, ajo fillojë të rriste flokët e saj dhe nuk i preu më që nga ai moment.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Inteligjent, lind apo bëhesh? Ja çfarë thotë shkenca

humica e njerëzve e shikojnë trurin si të mistershëm. Ata nuk kanë shumë njohuri...

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...