E premte, 19 Prill, 2024

‘Ia prishën qetësinë’, momenti i tmerrshëm kur një hipopotam ‘i zemëruar’ ndjek anijen e turistëve

- Advertisement1-

Ky është momenti i tmerrshëm kur një hipopotam i zemëruar ndoqi një skaf me turistë për t’i detyruar ata të largoheshin nga territori i tij në Liqenin Victoria, Kenia.


Sipas mediave të huaja, pamjet tregojnë katër hipopotamë duke shijuar me qetësi ujin ndërsa anija afrohet para se njëri nga ata të sulmojë turistët.

- Advertisement -

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...