E enjte, 22 Shkurt, 2024

I ndodh edhe kjo Angela Merkelit në SHBA: Mori një doktoraturë nderi, por nuk dinte të vishte uniformën

- Advertisement1-

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mori një doktoraturë nderi nga Universiteti Johns Hopkins gjatë vizitës në Uashington, por ajo ishte pak në siklet me atë rast.


Gjegjësisht, siç mund të shihet në video, Merkel kishte probleme të vesh një uniformë zyrtare, kështu që ajo e ktheu rrotulloi disa herë nëpër duar.

- Advertisement -

Një nga përfaqësuesit e Universitetit i erdhi në ndihmë, por edhe atëherë ata vendosën uniformën me kokë te poshtë.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...