E diel, 14 Korrik, 2024

I ndalon t’i flasin gjatë ceremonisë dhe i cakton çmimin e dhuratave, nusja u dërgon të ftuarve listën me këto kërkesa të çuditshme

- Advertisement1-

Një nuse është tallur për publikimin e një liste me kërkesa të çuditshme për të ftuarit e saj në ditën e dasmës.

Sipas “The Sun”, ajo i ndalonte ata të vinin me make up të plotë dhe u kërkonte që askush të mos i fliste.

- Advertisement -

Përveç këtyre, pjesë e listës ishte edhe një kërkesë në lidhje me dhuratat, të cilat duhet të kushtonin minimumi 60 paund.

Listën e ka publikuar një çift, i cili ishte i ftuar në dasmë, tek aplikacioni “Reddit”, dhe kaq ka mjaftuar që njerëzit të sulmojnë nusen.

Nusja dhe dhëndri u kanë bërë të qartë të ftuarve se ata janë koordinatorët e kësaj feste, prandaj kishin disa kërkesa. Kërkesa e parë është që të ftuarit të mbërrijnë 15 deri në 30 minuta para. Sipas kërkesës së dytë, askush nuk lejohet të vishet me të bardha, material ngjyrë kremi ose të fildishtë.

Dhe më pas, ajo fillon të listojë kërkesat e çuditshme, përfshirë mos publikimin dhe mos regjistrimin e ceremonisë në Facebook.

Ky postim ka marrë edhe shumë komente, të cilët e krahasojnë atë me kriteret që duhet të përmbushë dikush për t’u punësuar.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...