E diel, 14 Prill, 2024

Historia tragjike e nënës me 4 fëmijë, vdes 11 ditë pasi lind vajzën

- Advertisement1-

Një 31-vjeçare ka ndërruar jetë disa ditë pasi lindi fëmijën e katërt duke lënë pjesën tjetër të familjes me zemrën e thyer. Chelsea Cooper u gjet nga partneri i saj e shtrirë në tokë në rulotën ku jetonin.

E reja u dërgua në spital menjëherë, por nuk mundi të shpëtojë. Ajo u fut për disa ditë në koma. Chelsea la pas 4 fëmijë, 5-vjeçarin Logan, 3-vjeçaren Rachel, 1-vjeçarin TJ dhe të sapolindurën Tori.

- Advertisement -

Ajo që e bën tragjike ndarjen nga jeta të së resë është pikërisht fakti se humbi jetën 11 ditë pasi lindi vajzën e vogël. Për vdekjen e saj kanë qenë të shumta reagimet nga miqtë.

“Dy fëmijët më të vegjël nuk e kuptojnë se çfarë ka ndodhur, por jam e sigurtë që po pyesin se ku ka shkuar nëna e tyre. Ato do të rriten pa njohur të ëmën, dhe kjo është shumë e trishtë. Dy më të mëdhenjtë po pyesin për të ëmën dhe kjo është e tmerrshme, si mund t’ia thuash një 5-vjeçari që mamaja nuk ka për t’u kthyer më”, tha Toni, një prej miqve të saj.

Ai ka ngritur një faqe online për të mbështetur financiarisht bashkëshortin e Chelsea-t dhe fëmijët. Chelsea Cooper u ndje keq më 29 Dhjetor dhe bashkëshorti i tha që të shtrihej sepse do të kujdesej ai për vajzën e vogël, por kur shkoi të dhoma e gjumit gjeti gruan të shtrirë në tokë pa ndjenja.

- Advertisement -

Të gjithë miqtë kanë treguar se e reja nuk vuante nga ndonjë sëmundje, por para se të ngelte pa ndjenja ishte ndjerë keq.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...