E martë, 16 Prill, 2024

Historia rrëqethëse e nënës me leucemi, 27 vjeçarja kërkon ndihmë mes lotësh: Djali lutet për mua

- Advertisement1-

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u trajtua historia rrëqethëse e Drinedës, 27 vjeçares nga Bilishti që prej një viti e gjysmë po lufton me leukeminë akute.


Për fat të keq sëmundja po avancon dhe ilaçet nuk po japin efekt, ndaj zgjidhja e vetme është transplanti i palcës.
Ndërhyrja kushton 80 mijë euro, një shifër e papërballueshme për Drinedën dhe familjen e saj.

- Advertisement -

Me dorën në zemër dhe mes lotësh ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve për ta ndihmuar, pasi nuk do ta lërë të birin jetim.

“Djali kohët e fundit po përjeton ankth, qan, lutet. Më kërkon të flasë me doktoreshën që t’i lutet që t’i shërojë mamin se është i vogël”, tha ajo dhe më pas shpërtheu në lot.

Dy mikeshat e saj kanë hapur një llogari në GoFundMe për të arritur shumën e nevojshme, nga ku të gjithë mund të kontribuojnë mesa kanë mundësi

- Advertisement -

Top Channel

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...