E enjte, 22 Shkurt, 2024

Historia emocionuese: Pas divorcit gruaja birëson një djalë dhe një vajzë, ajo që zbulon më pas do iu prekë zemrat

- Advertisement1-

Një ngjarje aq e bukur dhe e pabesueshme në të njëjtën kohë ka ndodhur për Katie Page, gruan e cila sapo ishte divorcuar nga bashkëshorti dëshironte një ndryshim në jetën e saj.


Për tu ndjerë sa më e plotësuar Katie bleu shtëpi të re, ndryshoi punën e saj dhe filloi të ndihmonte persona të cilët kishin nevojë në spitale.

- Advertisement -

Dëshirë kjo e Kates për të cilën nuk ja kishte idenë se do ti ndryshonte komplet rrjedhën e jetës së saj.

Ajo u thirr për të ofruar ndihmën e saj në një spital ku trajtoheshin fëmijët të cilët ishin braktisur.

Zemra e saj u tërhoq nga një foshnjë vetëm 4 ditëshe të cilin e kishin braktisur në spital. Kate e mori në shtëpi ku pas 11 muajsh vendosi që ta birësonte plotësisht dhe ti vendoste emrin Grayson.

- Advertisement -

Pak kohë më pas ajo u njoftua nga spitali se njëjtë si Grayson edhe një vogëlushe tjetër vuante si pasojë e marrjes së tepër të drogës nga nëna në periudhën kur ishte shtatzënë.

Pa hezituar Kate tha menjëherë “PO” duke mos e ditur që vogëlushja të cilën po birësonte ishte motra biologjike e Grayson.

Mjaftoi byzylyku i të voglës ku në të cilin shënohej emri i nënës së dy fëmijëve që Kate të fillonte të dyshonte dhe të plotësont të gjithë “pazëllin”. Pasi bëri testin e AND-së Grayson dhe e vogla rezultuan vëlla dhe motër.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...