E martë, 21 Maj, 2024

Historia e superbabait beqar që adoptoi 5 fëmijë me aftësi ndryshe!

- Advertisement1-

Të gjithë e thërrasin superbabai, ai është Ben Carpenter, nga Huddersfield, West Yorkshire në Angli dhe e meriton plotësisht pseudonimin që i kanë vënë.

35-vjeçari beqar ka adoptuar dhe po rrit pesë vogëlushë me aftësi speciale, të cilët ai i cilëson si të mrekullueshëm.

- Advertisement -

Ben shprehet se nuk nuk ka ndërmend të heqë dorë nga adoptimi edhe i më shumë fëmijëve të tjerë.

“Punoja me të rritur dhe fëmijë me aftësi speciale dhe e dija se do bëja gjënë e drejtë duke adoptuar një fëmijë me aftësi ndryshe sepse mund të kujdesesha për ta siç duhet.”, shprehet ai.

Fëmijët e tij , Jack, 11 vjeç, Ruby, 8 vjeç, Lily, 6, Jozef, 3 dhe Noa, 1 vjeç, të gjithë janë të gjithë me aftësitë speciale.

- Advertisement -

Jack është me autizëm, Ruby ka sindromën Pierre Robin, Lily është e shurdhër, Jozefi ka sindromën Down, dhe Noah vuan nga sindroma e rrallë që i prek krahët dhe këmbët.

“Noah është i mrekullueshëm dhe i është përshtatur familjes sonë në mënyrë të përkryer, duket sikur ka qenë gjithmonë aty.”, shprehet super babai.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...