E diel, 19 Maj, 2024

Hëna e parë e Re e 2021 – Në Bricjap sjell ndryshime të mëdha

- Advertisement1-

Këtë janar, Hëna e Re do të jetë sfida jonë e parë.


2021-shi parashikohet si një vit befasues, ndryshimesh dhe të rejash. Nëse numerologjia na i ka konfirmuar këto shpresa, edhe Hëna e parë e Re e këtij viti, na dhuron surpriza të mëdha.

- Advertisement -

Pranë mesnatës së 13 janarit në fakt, Hëna e Re lidhet me Plutonin, i njohur për energjinë e tij transformuese, duke na dhënë një stimul të fortë të evolucionit të vetvetes.

Kjo do të thotë që do të ndihemi të motivuar të tejkalojmë frikat dhe xhelozitë, për t’u orientuar drejt një rritjeje personale.

Por hëna e re në shenjën e Bricjapit, më saktë 23 gradë në Bricjap, është në të njëjtin pozicion të janarit duke startuar përmbysjet e mëdha që nisën që para një viti.

- Advertisement -

Këtë janar, Hëna e Re do të jetë sfida jonë e parë, pika e integrimit mes energjive që na kanë shoqëruar nga viti 2020 dhe na presin përsëri në vitin 2021.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...