E diel, 21 Prill, 2024

“Para 4 muajsh takova Zotin dhe më dhuroi një engjëll”, dedikimi i Kleas për Krid na shkriu zemrat

- Advertisement1-

Si sot para 4 muajsh Klea Huta përjetoi ndjesinë e të qenurit nënë falë ardhjes në jetë të të voglit Krid.

Duke ndjekur ritualin, njësoj si në muajt e kaluar, moderatorja i ka kushtuar djalit të saj disa fjalë shumë emocionuese në këtë ditë të shënuar.

- Advertisement -

“Para 4 muajsh u takova me Zotin dhe ai më dha në duar botën duke më dhuruar një nga engjëjt e tij më të bukur! As në ëndrrat e mia më të bukura nuk të kisha imagjinuar dhe projektuar o dashuria ime e vogël e madhe KRID! Zemra po më shpërthen nga dashuria që kam për ty. Dua të ulëras që ta shpreh gjithë dashurinë sepse fjalët nuk janë shpikur e nuk do shpiken kurrë, për asnjë nënë! Ti më dhe emrin më të bukur në jetë, emrin NËNË dhe unë për këtë të jam mirënjohëse gjithë jetës ty dhe Zotit! Të dashuroj bebi Krid”, ka shkruar Huta në një postim të saj.

Ajo ka publikuar në Instagram një foto shumë të veçantë, në të cilën shihet silueta e saj duke ngritur lart në krahë vogluëshin nën ngjyrat e bukura të perëndimit të diellit. Një foto identike si kjo ka realizuar edhe Elgit Doda, i cili vendosi që këtë imazh ta riprodhonte në formë tatuazhi në krahë, për ta pasur kujtim gjithë jetën.

Kujojmë se Klea recitoi vargjet për të birin javen e kaluar, që na emocionuan te gjitheve.

- Advertisement -

 

 

View this post on Instagram

 

Babi @elgitdoda po luan meloditë e tij në piano.

A post shared by Kids’ time (@kidstime.al) on

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...