E diel, 14 Korrik, 2024

Gjest shembullor: Babë e bijë pastrojnë Memorialet në Krushë e Rahovec

- Advertisement1-

Zana Hoti, vogëlushja nga Rahoveci edhe pse ditët e fundit është ballafaquar me probleme shëndetësore, ajo pasi i është përmirësuar gjendja ka bërë një vepër humane.


Së bashku me babanë e saj, Selami Hotin, këtë vikend e kanë shfrytëzuar që t’i vizitojnë edhe Memorialet në Krushë e Rahovec, ku edhe i kanë pastruar varrezat e dëshmorëve.

- Advertisement -
Është vet Selamiu ai që ka publikuar disa fotografi, dhe një mbishkrim në Facebook.

“Pasi që Zana po ndjehet më mirë, këto ditë vizituam Memorialet në Krushë e Rahovec. Pak edhe pastruam këto vende të shenjta të cilat duhet t’i mirëmbajmë së pari vetë në familjarët e pastaj edhe vizitorët që i nderojnë të rënët tanë për liri. Lavdi të rënëve, e ne të bëjmë më shumë kujdes”, shkruan Hoti, i cili është edhe kryetar i fshatit Krushë e Madhe.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...