E premte, 21 Qershor, 2024

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

- Advertisement1-

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit.

Për trajtimin e 13 vjecares e cila vuan nga diabeti i tipit 1 nevojiteshin 4000 euro.

- Advertisement -

Por mitrovicasi Alban Durmishaj me prejardhje nga Rakinica ka marr përsipër ta ndihmojë vogëlueshen.

Durmishaj është një biznesmen që jeton në Gjermani dhe ka në pronësi disa biznese ndërsa lidhja e tij me Kosovën e vendlindjen e tij éshtë e madhe.

Ky gjest human i mërgimtarit është mirëpritur nga të gjithë, në veçanti nga familja e Rinesës që e kanë falenderuar biznesmenin./ Jepi zë

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...