E martë, 21 Maj, 2024

Gjëra që duhet të mbani mend kur qëndroni natën zgjuar me foshnjën

- Advertisement1-

Nuk ka rëndësi se sa herë do të ndodhë, nuk ndalet kurrë së qeni pak e rëndë, apo jo? Shtriheni me qetësi në gjumë kur e qara e vazhdueshme ju zgjon.

Rrëshqitni nga shtrati dhe mezi mbani sytë hapur ndërsa përgatitni shishen ose uleni për ta ushqyer me gji, ose e merrni foshnjën në shtrat.

- Advertisement -

Pasi ta keni ushqyer, butësisht e vendosni përsëri në gjumë, për ta përsëritur gjithçka disa orë më vonë.

Nëse jeni me fat ndodh vetëm një herë në natë, por ndonjëherë gjumi juaj më i gjatë mund të zgjasë 45 minuta.

Ndoshta nuk e mendoni shumë kur ngriheni natën. Shumicën e kohës jeni vetëm gjysmë të zgjuar.

- Advertisement -

Sidoqoftë, disa net e gjeni veten duke u zgjuar më shumë sesa do të dëshironit, ose sepse foshnja zgjohet aq shpesh sa kurrë nuk mund të bini në gjumë siç duhet ose sepse kthimi i foshnjës në gjumë zgjat më shumë sesa parashikonit. Në këto raste, këto mendime mund t’ju ngushëllojnë:

Duket si një moment i vetmuar, apo jo? Është sikur të mos kishte asgjë në botë përveç teje dhe atij personi të vogël të adhurueshëm, i cili do të ishte shumë më i adhurueshëm nëse do të kthehej menjëherë të flinte, transmeton aleteia.org.

E vërteta, megjithatë, është se ju nuk jeni aq vetëm sa mendoni. Prindër të tjerë nëpër botë po kujdesen për fëmijët e tyre në të njëjtën kohë.

- Advertisement -

Çdo nënë e shenjtë që ka parë natën me fëmijën në krahë është në krahun tuaj. Lutjet e saj ju rrethojnë. Kur jetojmë të vetëdijshëm për realitetin e padukshëm të mbinatyrshëm, nuk jemi kurrë vetëm. E qara e foshnjës suaj, veprime të vogla bindjeje, sado të dhimbshme të jenë, i japin sakrificës një vlerë të jashtëzakonshme.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...