E enjte, 22 Shkurt, 2024

Gazetarja e njohur shqiptare, nënë për herë të parë, zbulon emrin dhe foton e parë

- Advertisement1-

Gazetarja e njohur Kozeta Turishta, është bërë sot nënë për herë të parë.


Prej vitesh ajo është zhvendosur në Nju Jork, ku jeton e punon. Joseph erdhi në jetë në Nju Jork, nga dashuria e Kozetës dhe Eduardit, bashkëshortit të saj.

- Advertisement -

Kozeta Turishta ishte ylli i “Pasdite në Top Channel”, kur zgjodhi të lërë karrierën televizive në Tiranë, për Nju-Jorkun. Shkodrania që ngjan si Xheki Kenedy shkoi në Top pasi kishte marrë gjithë vëmendjen e publikut si gazetarja më e ëmbël e News 24. Por ajo i la të gjitha dhe ia nisi nga e para në Nju-Jork.

Aty ia ka dalë të jetë një nga emrat më të dashur të diasporës në çdo festë e paradë shqiptare, por njëkohësisht të provojë veten në një karrierë të re, jashtë televizionit, por jo jashtë vëmendjes së yjeve të televizionit amerikan.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...