E diel, 19 Maj, 2024

Gati për fëmijën e dytë? Po ju sjellim 10 shenja të sigurta!

- Advertisement1-

A mund ta dalloni nëse jeni gati për një fëmijë tjetër? Thënia e vjetër e gjysheve tona thotë: “Një fëmijë është pak, dy janë shumë”…


Kur bëhet fjalë për të balancuar jetën e biznesit, jetës së përditshme dhe një fëmije, jeta është e pamëshirshme.

- Advertisement -

Pra, prindërit në të gjithë botën po kanë sukses. Dhe pastaj ata duan një fëmijë tjetër. Gati për një fëmijë tjetër… apo jo akoma?

Por, ndoshta akoma?! Euforia që përjetojnë shumë femra pas një shtatzënie dhe lindjeje të suksesshme ndonjëherë i tërheq femrat të përsërisin të gjithë përvojën – edhe kur rrethanat nuk janë ideale.

Lexoni këto dhjetë shenja të cilat mase do t’ju ndihmojnë:
1. I ruani rrobat e bebes suaj dhe mendoni për bebe tjetër!

- Advertisement -

2. Përnjëherë lindja juaj e rëndë nuk ju duket edhe aq e rëndë.

3. Zgjoheni në mëngjes dhe vendosni që jeni mjaftueshëm e gatshme për beben tjetër.

4. Bebja e motrës ose e mikes suaj është shumë e lezetshme dhe mezi prisni që ata të vijnë t’ju vizitojnë.

- Advertisement -

5. Përnjëherë të gjithë në këtë botë kanë bebe! Ndërkaq ju jo…

6. Filloni të mendoni për gjëra praktike si p.sh. për veturë më të madhe, rregullimin e banesës.

7. Ditët e rinisë ju kanë kaluar, hapësirat e joduhanpirësve, muzika e qetë dhe ushqimi i cili shërbehet bashkë me racioni janë mu për ju!

8. Në të vërtetë, tashmë keni zgjedhur emrin e bebes së dytë!

9. Edhe pse banesa është shumë e rregulluar, megjithatë aty-këtu dëshironi të keni pak tollovi!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...