E hënë, 26 Shkurt, 2024

Frymëzuese: Mesazhi nga 16-vjeçarja e lindur në Greqi që flet shqip

- Advertisement1-

Një mesazh frymëzues që ia vlen ta dëgjoni.


Asja Golloshi, 16-vjeç e lindur në Greqi nuk harron gjuhën shqipe, por edhe e flet në mënyrë të përkryer.

- Advertisement -

Ajo shkon në shkollë për të mësuar gjuhën, ndërkohë rendit arsyet se çfarë e shtyn që të flas shqip.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...